WLC

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs mający na celu zachęcenie do czytania książek a także promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Tegoroczna edycja konkursu składa się z trzech etapów. Pierwszy etap – szkolny, polegał na przeczytaniu przez uczniów dziesięciu wybranych książek i rozwiązaniu testów. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści książek, ale także umiejętnością korzystania z wielu źródeł informacji. W pierwszym etapie konkursu uczestników mogli wspierać rodzice, dzięki czemu była to dla wielu wspaniała rodzinna zabawa.

11.05.2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie konkursu czyli eliminacjach on-line.  Najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym, tym samym awansując do etapu powiatowego konkursu uzyskały następujące uczennice:

  • kategoria wiekowa kl. 1-4: Maja Czekaj i Laura Niziórska z klasy 4lp
  • kategoria wiekowa kl. 5-8: Zofia Guzik z klasy 5 p i Nicole Niziórska z klasy 6c

Laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w III etapie konkursu, który odbędzie się 28 maja.

Gratulacje!