„Reklamówka–Twój wróg, czy przyjaciel”

 

Dnia 03.01.2020 odbyły się pod tym hasłem warsztaty ekologiczne, prowadzone przez przedstawicielkę Stowarzyszenia Ziemia i My dla uczniów z naszej szkoły. Młodzież z Klubu 4 H  uczestniczyła w prezentacji multimedialnej opracowanej w oparciu o edukacyjną książkę ekologiczną „PLASTIK FANTASTIK”. Film pokazał im historię  powstania plastiku oraz jego popularność w naszym świecie, a w końcu szkodliwą nadprodukcję. Czy plastik bardziej pomaga nam w życiu codziennym, czy raczej szkodzi?

 

Główny cytat tej książeczki to : „Te same cechy, które sprawiają, że zaczęliśmy stosować plastikowe wyroby tak powszechnie - a więc trwałość, niska cena, łatwość modelowania, ładne kolory - powodują też ogromne problemy dla środowiska naturalnego. Nadużywanie plastiku oraz jego nadprodukcja spowodowały, że jest go wszędzie pełno. Naukowcy szacują, iż jeśli do roku 2050 nic się nie zmieni, to w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! „

Po prezentacji krótka dyskusja, doprowadziła uczestników do wspólnego hasła:

NIE – DLA PLASTIKOWYCH  REKLAMÓWEK

TRZEBA JE ZASTĄPIĆ  TORBAMI WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Uczniowie i uczennice z klasy 7A, 7B, 7SK, 1PLL, 2 LL wykonali ekologiczne torby wielokrotnego użytku, ozdabiając je dowolną techniką. Młodzież w ten sposób chce uświadomić wszystkim, aby na zakupy iść nie z reklamówkami, ale z estetycznymi, kolorowymi torbami, które można wykorzystać wiele razy.  

                                                                                               KLUB 4H – Małgorzata Czapla,                          

                                                                                                  Anna Piwowar, Ewa Mazurek.