nasz profil facebook

banner podstron

Konkurs „ZBIERAJ ZUŻYTE TELEFONY I BATERIE”

Klub 4H zaprasza młodzież, rodziców i pracowników szkoły do aktywnego udziału w kampanii

„Włącz Eco Wyobraźnię”

Organizatorem akcji jest Grupa Biosystem Kraków – lider w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych.

Telefony komórkowe mogą zawierać cenne surowce, takie jak kobalt, platyna, gal oraz metale ziem rzadkich. Wiele z nich można ponownie odzyskać, zamiast eksploatować naturalne zasoby Ziemi do produkcji nowych urządzeń.

Zużyte telefony komórkowe i baterie należą do grupy urządzeń, których nie należy wyrzucać do kosza na śmieci. Mogą być odpadami niebezpiecznymi, zawierającymi szkodliwe dla środowiska naturalnego substancje. Wyrzucone w niewłaściwy sposób (np. do kosza na śmieci) mogą zatruwać glebę, wodę i powietrze.

Poprzez praktyczne działania oraz edukację ekologiczną chcemy zachęcać Was do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz kształtować nawyki przyjazne środowisku naturalnemu.

Telefony przynoście do sali C 2.2 lub C 2.4

Pojemniki na baterie (zielone pudełka Reby) rozmieszczone są na korytarzach w całej szkole oraz w w/w pracowniach.

ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY - KLUB 4H

LOKALIZACJA