Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej zwycięża w Ogólnopolskiej Licealiadzie 2022 w koszykówce chłopców!


Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego Sportowego w Dąbrowie Górnicze po zwycięstwie w rozgrywkach wojewódzkich, wzięła udział w XIX Ogólnopolskiej Licealiadzie w koszykówce chłopców, zorganizowanej w dniach 13-15. czerwca 2022r.w Gorlicach.

Uczniowie naszej szkoły po trzech dniach zmagań, okazali się niepokonani i zostali najlepszą szkolną drużyną w Polsce!

W pierwszym dniu turnieju, swoją drogę do finału rozpoczęli od ważnego zwycięstwa nad zespołem I LO Inowrocław 74:48 (27:10,20:13,16:13,11:12). Najwięcej punktów w pierwszym meczu zdobyli Przemysław Paduch 19, Kacper Margiciok 18 i Kacper Dziedzic 10.

Kolejną przeszkodą była drużyna I LO w Jeleniej Górze. Po bardzo dobrym meczu, dąbrowianie zwyciężyli 112:46 (20:10,27:13,29:14, 33:9) i zameldowali się w półfinale. Skutecznie zagrali Kacper Indyk 28 pkt, Adam Kępski 15, Gabriel Kruczek 13 i Brajan Płatek 11. Przeciwnikiem w bezpośredniej rywalizacji o awans do finału turnieju był zespół XVI LO Szczecin. Szczecinianie okazali się groźnym i niewygodnym przeciwnikiem a samo spotkanie, pomimo bardzo korzystnego wyniku końcowego, było najtrudniejszym w całym turnieju. Nasz zespół od samego początku narzucił swój styl grając bardzo szybko, skutecznie i konsekwentnie wykorzystując swoje przewagi na parkiecie zwyciężył 100:71 (28:18,26:11,22:28,24:17). Najwięcej punktów zdobyli Przemysław Paduch 44 , na którego grę pod koszem przeciwnicy nie znaleźli odpowiedzi i Maksymilian Buszka 20.

Po półfinałowym zwycięstwie, dąbrowskie liceum stanęło przed szansą na zwycięstwo

w całych rozgrywkach. Ostatnim rywalem, który stanął na drodze naszej drużyny, była reprezentacja ZS nr1 w Prudniku.

Mecz finałowy okazał się wyjątkowym ukoronowaniem dobrej postawy naszych zawodników w całym turnieju. Po bardzo widowiskowej i skutecznej grze całego zespołu, pokonała drużynę z Prudnika 134:50! (34:10,35:9,34;16,31:15). Najwięcej punktów w meczu zdobyli: Kacper Indyk 25, Robert Misiak 19, Kacper Dziedzic 17, Maksymilian Buszka 14.

Tym samym Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Dąbrowie Górniczej sięgnęło po tytuł najlepszej, szkolnej drużyny w Polsce po raz trzeci w swojej historii! (dwa poprzednie zwycięstwa w tych rozgrywkach miały miejsce w latach 2014 i 2016).

Podczas ceremonii wręczania złotych medali i zakończenia XIX Licealiady, dotarła jeszcze jedna bardzo miła informacja. Kacper Margiciok (LOS Dąbrowa Górnicza) został w pełni zasłużenie uznany za najlepszego gracza i uhonorowany tytułem MVP - najbardziej wartościowego zawodnika turnieju!

Reprezentacja Liceum Sportowego wystąpiła w składzie: Kacper Dziedzic – kapitan zespołu, Kacper Margiciok, Przemysław Paduch, Kacper Indyk, Jakub Gdowik, Gabriel Kruczek, Stanisław Pelz, Maksymilian Buszka, Karol Tokarz, Brajan Płatek, Robert Misiak, Adam Kępski. Trener-Wojciech Wieczorek. Gratulacje!

Drużyna_LOS_DG_XIX_L.jpgKacper_Dziedzic_DG_XIX_L.jpgKacper_Dziedzic_DG_XIX_L_2.jpgPADUCH_Akcja_XIX_L.jpgPrzemysław_Paduch_DG_XIX_L.jpg