Najlepsza Szkoła w całym Województwie!!!

W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 i jednocześnie podsumowanie rywalizacji Szkół o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.
Nie mogło zabraknąć na tej uroczystości przedstawicieli naszej Szkoły. Podsumowanie obejmowało lata 2017-2019 oraz ubiegły rok szkolny 2020/2021. Spośród wszystkich zaproszonych gości najczęściej wywoływanymi do odbioru nagród byli przedstawiciele Zespołu Szkół Sportowych im Polskich Olimpijczyków. Jesteśmy przyzwyczajeni, że nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki sportowe i są za nie niejednokrotnie nagradzani.

Dzisiaj wyróżnienia odebrali Dyrektor Andrzej Latosik, Wicedyrektor ds. sportu Dorota Przewieźlik oraz trenerzy Dariusz Sobieraj, Ireneusz Borzęcki, Wojciech Wieczorek i Krzysztof Jaźwiński.

Warto nadmienić, że w ostatniej dekadzie nasza szkoła nie ma sobie równych w całym województwie śląskim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie, a od tego roku muszą się z nami liczyć również w najmłodszej kategorii Igrzyskach Dzieci.

Oprócz uroczystości podsumowującej współzawodnictwo szkół panowie Andrzej Latosik oraz Jan Podsiadło zostali odznaczeni Brązowymi Odznakami "Za zasługi dla sportu", które zostały przyznane przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracujących na te sukcesy!