Wielka Liga Czytelników

Przypominamy, iż termin oddawania  formularzy  do I etapu konkursu  mija 4 marca. Do tego czasu należy  dostarczyć   do biblioteki szkolnej wypełnione karty odpowiedzi z 5 wybranych  tytułów książek.

Uczestnicy konkursu, którzy oddali wypełnione  formularze przed feriami zimowymi otrzymali na platformie projektu Wielka Liga Czytelników potwierdzenie czy testy zostały zaliczone czy też nie. (Każdy Uczestnik zarejestrowany przez Koordynatora Placówki otrzymał wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie projektu Wielka Liga Czytelników)

Za wypełnienie każdego formularza testu  można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów.

Wszystkie osoby, które zdobyły  bądź zdobędą do 4 marca w pierwszym etapie 5 sprawności tzn. poprawnie rozwiązały  testy dotyczące treści  5 przeczytanych książek przechodzą do kolejnego etapu konkursu.

Kolejny, drugi etap konkursu to to indywidualny test ze znajomości treści książek:

•  dla Klas I – III „Cukierku, ty łobuzie!”  W. Cichoń;
  • dla Klas IV-VI „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett;
  • dla Klas VII –VIII „Kamienie na szaniec”  A. Kamińskiego.

Testy odbędą się w bibliotece szkolnej w dniach:

• Klasy I-III w dniu 21 marca 2022r. na  4 godzinie lekcyjnej;
  • Klasy IV- VI w dniu 17 marca 2022r na  4 godzinie lekcyjnej;
  • Klasy VII-VIII w dniu 18 marca 2022r na 6  godzinie lekcyjnej;

Testy odbywać  się  będzie bez udziału rodziców. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 23  marca 2022r. na stronie internetowej szkoły. Uczniowie, którzy najlepiej rozwiążą test przechodzą do trzeciego (powiatowego) etapu konkursu.