Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020

 

28 października 2019 roku w Katowicach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 połączona z podsumowaniem rywalizacji szkół o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2018/2019.
Podobnie jak w poprzednich latach Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna w rywalizacji dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady oraz w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pokonanym polu Nasi uczniowie zostawili młodzież ze szkół całego województwa śląskiego. Zwieńczeniem Naszych sukcesów Sportowych były wysokie lokaty naszych siatkarek w rywalizacji ogólnopolskiej. Drużyna Liceum pod wodzą trenera Dariusza Sobieraja wywalczyła w czerwcu SREBRNE MEDALE, a drużyna gimanzjalistek z trenerem Tomaszem Cieślakiem wywalczyła ZŁOTO i awans do światowego finału tych rozgrywek, które odbędą się pod koniec maja 2020 w Brazylii. Nagrody i wyróżnienia w imieniu całej społeczności szkolnej odebrali: Dyrektor-Andrzej Latosik, v-ce dyrektor Dorota Przewieźlik oraz trenerzy Wojciech Wieczorek, Jan Podsiadło, Krzysztof Jaźwiński, Tomasz Cieślak i Artur Kieljan.
Trzy lata z rzędu na najwyższym stopniu podium wśród około 500 szkół z całego województwa śląskiego to sukces nie do powtórzenia. Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich Uczniów Naszej Szkoły, którzy dołożyli do tego sukcesu swoją cegiełkę.