Klub 4H współorganizatorem obchodów Dnia Ziemi 2019

Miejskie obchody Światowego Dnia Ziemi już za nami. Kolejny raz na deskach teatru w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprezentowały się dzieci i młodzież1 z dąbrowskich szkół i  przedszkoli. Uroczystość pod hasłem „Gdy planetę chcesz mieć zdrową, wykorzystuj dobra z głową” otworzył zastępca Prezydenta Miasta Pan Damian Rutkowski, a prowadzona  była przez Klub 4H przy współpracy Wydziału Ekologii i Rolnictwa, Alby MPGK, MZGO i PKZ.

Wychowankowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przygotowali interesującą wystawę prac plastycznych, Zespół Szkół Plastycznych zaproponował mieszkańcom miasta na Placu Wolności ciekawy happening „Planeta Ziemia, drugiej nie będzie”, a także wystawę prac plastycznych wewnątrz Pałacu Kultury 2Zagłębia. Dąbrowiacy, obserwując działania młodzieży i słuchając piosenek zespołu A’vista, mogli odbierać sadzonki kwiatów i krzewów za przeterminowane leki i baterie. Jak zawsze wspaniałe przedstawienie muzyczne przygotowały dzieci z Przedszkola nr 6 i dwie młode artystki z MOPT-u.

Jak każdego roku młodzież wraz z opiekunami Klubu 4H z Zespołu Szkół Sportowych  była współorganizatorem Dnia Ziemi w mieście. Konferansjerkę profesjonalnie prowadzili tegoroczni maturzyści Zuza i Przemek, oprawę muzyczną festynu stanowił zespół A’vista prowadzony przez panią Borkowską wykonał on kilka piosenek, ale największym przebojem okazała się zatańczona wspólnie przez wszystkich na scenie i na widowni „Papaja”  Urszuli Dudziak. Zaproszeni do współpracy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, ubarwili swoim tańcem i śpiewem naszą uroczystość. Dziewczyny z III L umiejętnie przeprowadziły konkurs ekologiczny „Jeden z Dziesięciu”. Wszyscy zaangażowani otrzymali słodkie upominki i albumy  od Wydziału Ekologii i Rolnictwa oraz Alby MPGK. Nagrody wręczał nowy Naczelnik Wydziału Ekologii Pan Marcin Janik.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wspomagających nas w organizacji i prowadzeniu uroczystości, a szczególnie  Pani Małgorzacie Borkowskiej.

Młodzież z SP 3 – Zuzia, Hania i Kuba z klas ósmych.

Młodzież z Gimnazjum ZSS –

Klasa III A – Sebastian i Szymon

Klasa III S -  Wiktoria, Weronika, Oliwia, Anita

Klasa III L – Marcela, Wiktoria, Miłosz, Oliwier, Klaudia, Julka, Dominika, Martyna, Weronika, Ola, Debora.

Dziękujemy wam bardzo serdecznie

M. Czapla A. Piwowar  E. Mazurek– opiekunki Klubu 4H