gora grosza

Samorząd Uczniowski zaprasza całą społeczność szkolną, nauczycieli, rodziców do udziałau w akcjach:

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.plCzy wiesz, że wystarczy 2,50 zł, żeby zapewnić dziecku jeden ciepły posiłek?

Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który prowadzi Polska Akcja Humanitarna. Stworzyła ona stronę www.pajacyk.pl, aby zbierać pieniądze na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach. Jeśli wejdziesz na stronę główną i klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.

Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Aktualnie PAH dożywia 3950 dzieci w 153 placówkach w 16 województwach .

Zgodnie z decyzją nr 48/2011 wydaną przez MSWiA PAH rozpoczął zbiórkę publiczną, której celem jest przeznaczenie zebranych środków na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Japonii. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na konto PAH, i przeznaczone zostaną na:

• Tymczasowe schronienia dla poszkodowanej ludności.
  • Odbudowę zniszczonych domów, przydomowych gospodarstw rolnych i budynków użyteczności publicznej.
  • Oczyszczanie, dystrybucję, przechowywanie oraz badania jakości wody.
  • Budowę lub remont obiektów wodno-kanalizacyjnych.
  • Zabezpieczenie podstawowych przedmiotów niezbędnych do życia, innych niż żywność tj. odzież, pościel, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły higieniczne.