Pokaz projektow

W dniu 4 czerwca w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków zorganizowano Piknik rodzinny, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie gimnazjum i liceum, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. W uroczystości udział wzięło ok. 400 uczestników. Impreza podzielona została na 4 części:

1. Trening z mistrzem – pierwszą częścią imprezy był II Ogólnopolski Piknik z Mistrzem.

Piknik, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia. W roli zaproszonego mistrza sportu wystąpił Mistrz Europy w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym Tomasz Polewka. Spotkanie rozpoczęto przemówieniami okolicznościowymi, które  wygłosili: Wicedyrektor ds. sportu Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczykóww Dąbrowie Górniczej Pani Dorota Przewieźlik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Węgrzynowicz, Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Pan Zbigniew Kałuża oraz zaproszony Mistrz Sportu.

Po odczytaniu przez przedstawicieli młodzieży Apelu Olimpijskiego, Mistrz Sportu Tomasz Polewka oraz zaproszeni goście uroczyście otwarli II Ogólnopolski Piknik z Mistrzem. Ogólnopolskiemu Piknikowi z Mistrzem towarzyszyło szereg imprez okolicznościowych. Zaproszeni goście mogli m.in. aktywnie uczestniczyć w treningu sportowym sekcji pływackiej młodzieży Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej. Trening przeprowadzony został przez zaproszonego Mistrza. Uwieńczenie Pikniku stanowił wspólny posiłek oraz spotkanie podsumowujące, podczas którego uczestnikom wręczono pamiątkowe koszulki oraz puchary.

1. Święto Sportu - przygotowano wiele ciekawych konkurencji sportowych. Uczniowie rywalizowali między sobą, grając w tenisa stołowego, można było poćwiczyć  w rytmach muzyki, ale największym zainteresowaniem cieszyły się zawody  z siatkówki plażowej i piłki nożnej. Trenerzy zorganizowali turniej siatkówki, w którym uczestniczyło osiem par dziewcząt i cztery pary chłopców. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką chęcią walki, musieli się również sporo napocić, aby odnieść zwycięstwa. W turnieju piłki nożnej wzięło udział sześć drużyn męskich. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a najważniejsza w całej imprezie była dobra zabawa i uśmiech na twarzy wszystkich uczestników.
  2. Realizacja i pokaz projektów edukacyjnych - uczniowie klas drugich gimnazjum w bieżącym roku szkolnym realizowali projekty edukacyjne jako zespołowe działanie. Efektem tego było wykonanie przez nich wielu prezentacji multimedialnych, gier dydaktycznych, posterów, modeli, makiet, albumów, pomocy dydaktycznych itp. Stało się już tradycją, że twórcy projektów zaprezentowali swoje dzieła przed pozostałą społecznością szkoły. Na sali konferencyjnej zorganizowano ekspozycję wytworów poszczególnych grup projektowych. Uczniowie mieli okazję w tej samej sali obejrzeć autorskie prezentacje multimedialne i filmy.  Wszystkie projekty spotkały się z szerokim aplauzem widowni.
  3. Pokaz talentów uczniowskich - uczniowie naszej szkoły oprócz umiejętności i osiągnięć sportowych mogli zaprezentować swoje uzdolnienia artystyczne   na „Pokazie talentów” w kategorii - talent wokalny, talent taneczny,  talent instrumentalny, talent informatyczny. Swój kunszt lingwistyczny zaprezentowały uczennice z klasy 2 gimnazjum. W czasie trwania występu  kolejne uczennice odsłoniły swój talent plastyczny, a w umiejętnościach konferansjerski wykazali się chłopcy z kl. III. „Pokaz talentów” potwierdził uzdolnienia artystyczne młodzieży naszej szkoły.

Pokaz talentow

Swieto sportu