Kontakt z nami: 32 262 69 68 I e-mail: wypełnij formularz
 

 

 

 

 

 

 

 

k4Po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków odbyły się miejskie interdyscyplinarne konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych Od probówki do matematyczno-fizycznej łamigłówki oraz dla uczniów szkół podstawowych Od przyrody do matematycznej łamigłówki. Rozwijają one zainteresowania uczniów matematyką, fizyką, chemią i przyrodą. Konkursy są doskonałym sposobem na powtórzenie wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym oraz po II etapie edukacyjnym w szkole podstawowej. Zadania w testach były wzorowane na formule stosowanej przez CKE. Występują w nich zadania jednokrotnego wyboru, zadania z uzupełnianiem luk, zadania na dobieranie uzasadnień, zadania prawda – fałsz, a także zadania otwarte o rozszerzonej odpowiedzi.

 

Około trzydziestu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przystąpiło do pojedynku z wiedzy i umiejętności w ww. miejskich konkursach 22 marca 2018 r.

Najlepszy wynik z gimnazjalistów w konkursie Od probówki do matematyczno-fizycznej łamigłówki (największą łączną ilość punktów z matematyki, fizyki i chemii), uzyskał Norbert Luchowski z oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej, otrzymując tytuł Omnibusa. Spośród pozostałych uczestników wyłoniono mistrzów. Mistrzem Matematyki została Nina Cielica z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 13, Mistrzem Fizyki została Katarzyna Kowalska z oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu, natomiast tytuł Mistrza Chemii uzyskała Adela Mędrek z oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej.

Zaszczytny tytuł Omnibusa Matematyczno – Przyrodniczego w konkursie Od przyrody do matematycznej łamigłówki uzyskała Natalia Rokicka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Młodym Mistrzem Matematykiem został Paweł Zabrowarny ze Szkoły Podstawowej Muzycznej w Zespole Szkół Muzycznych. Tytuł Młodego Mistrza Przyrodnika otrzymała Klaudia Bujak ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Komisji Konkursowej przewodniczyli doradcy metodyczni matematyki, informatyki i techniki - Anna Łukasik oraz fizyki i chemii – Joanna Kałuda, którzy wraz z nauczycielami matematyki, fizyki, chemii i biologii z Zespołu Szkół Sportowych: Ewą Mazurek, Anną Piwowar, Wioletą Latos, Małgorzatą Czaplą, oraz Bożeną Wawszczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych byli organizatorami obu konkursów.

W trakcie trwania zmagań konkursowych uczniów – ich nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach RODN „WOM” w Katowicach zorganizowanych przez doradców metodycznych nt. „Sprawdź, czy znasz już zmiany w Ustawie Karta Nauczyciela”

Obserwatorem konkursów była Maria Syta – wojewódzki konsultant matematyki
z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Uczestnicy konkursów po zmaganiach zwiedzili obiekty sportowe, w tym zmodernizowany basen i wiele nowoczesnych pracowni po termomodernizacji. Gospodarze konkursów zadbali również o poczęstunek.

Uczennicom i uczniom dziękujemy za udział, ich nauczycielom za to, że są dla młodych ludzi przewodnikami po świecie fizyki, chemii, matematyki i przyrody.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom wielu satysfakcji z osiągnięć ich pociech.

Anna Łukasik i Joanna Kałuda

k1

k2

k3

k5

k4

k6

NASI PRZYJACIELE:


logo mks dg

     SD-N      logocesir      logo dg      logoawf 

    

logo wopr     

logo mks basket

    

SOS Y LOGO PION FULL JPG

MAPA 26 znakinapis      LogoPZKosz 1

 

STATYSTYKI

Dziś201
Wczoraj420
Bież. tydzień1550
Bież. miesiąc7282
Ogółem402035

INFO O UŻYTKOWNIKU

 • WAN IP: 54.90.204.233
 • Przeglądarka internetowa: Unknown
 • Wersja przeglądarki:
 • System operacyjny: Unknown

KONTAKT

ul. Chopina 34 Sekretariat główny szkoły:
41-300 Dąbrowa Górnicza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
tel: 32 262 69 68 Sekretariat uczniowski:
bip Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./wyślij e-mail
Zamówienia publiczne:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2012-2018 Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. Wszelkie prawa zastrzeżone.

zssdg.edu.pl website ver. 2.1 (beta)

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie: flipflap.pl | nadzór merytoryczny: Sylwia Czarnik | strona korzysta z cookies

powered by: helix II framework, baset on devpri "pri simple" theme | mat. foto: własne, pixabay.com

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu adres serwisu zssdg.edu.pl jest Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, ul. Chopina 34
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Domeny.pl sp.z o.o., funkcjonującego pod adresem www.domeny.pl

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  3. określenie profilu użytkownika w celu wyświetlenia mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. Informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry