W dniu 26.03.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej ½ finału wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły cztery zespoły: IX LO w Częstochowie, I LO Zawiercie, IV LO Sosnowiec oraz gospodarz Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej.

W pierwszym meczu półfinałowym uczennice IV LO z Sosnowca pokonały 2:0 IX LO z Częstochowyi zameldowały się w finale turnieju. Drugie spotkanie to pewne zwycięstwo uczennic naszej szkoły nad I LO z Zawiercia. W meczu o 3 miejsce dziewczęta z Zawiercia pewnie pokonały częstochowskie liceum z kolei w meczu o zwycięstwo i awans do turnieju finałowego wojewódzkiej Licealiady siatkarki naszej szkoły odprawiły z kwitkiem uczennice IV LO z Sosnowca tym samym zajmując pierwsze miejsce i awansując do gier finałowych. Turniej finałowy odbędzie się w kwietniu.

Skład zespołu: Babiarz Paulina, Cembrzyńska Zuzanna, Czerwińska Agnieszka, Człowiek Zofia, Dwornik Julia, Dybowska Julia, Łebek Sandra, Magdziarz Julia, Mituta Anna, Motłoch Emilia, Smok Lilianna, Szyniec Wiktoria, Szynkiel Zuzanna