kontakt z nami: 32 262 69 68 | e-mail: wypełnij formularz pocztowy

 

 

 

 

 

W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej odbył się finał XVI Zagłębiowskiego Konkursu Grafiki Komputerowej i VIII Zagłębiowskiego Konkursu na Prezentację Multimedialną i na Film pod patronatem Dyrektora Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Konkursy miały zasięg wojewódzki. Tegoroczny temat „100 lat sportu w moim mieścienawiązuje do niedawnej rocznicy 100-lecia otrzymania praw miejskich przez nasze miasto. Propagował wśród uczniów województwa śląskiego możliwości uprawiania sportu i rekreacji w rodzinnym mieście oraz sylwetki rodzimych sportowców.

Do obu zagłębiowskich konkursów na grafikę i prezentację nadeszło niemal 100 prac uczniów z województwa śląskiego, w tym oczywiście z Zagłębia Dąbrowskiego. Nadesłano wiele prezentacji multimedialnych i filmów promujących sportowego ducha, obiekty do uprawiania aktywności fizycznej i tereny rekreacyjne m.in. naszego miasta. Prezentacje i filmy zadziwiały profesjonalizmem i atrakcyjnością. Wykonane przez uczniów na bardzo wysokim poziomie komputerowe grafiki wymagały niekonwencjonalnego spojrzenia na temat konkursu.

Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza: Wydział Oświaty oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Helion Edukacja - wydawnictwo podręczników i pozycji informatycznych z Gliwic.

Jury w wieloosobowym składzie: Maciej Zawadzki - podinspektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Olga Łakomik – plastyk, informatyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Dąbrowie Górniczej, Maria Wilk i Andrzej Musiał – konsultanci Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Katowice, Beata Rutkowska – wojewódzki koordynator doradców informatyki, doradca metodyczny przedmiotów informatycznych Katowic, Grażyna Piotrowska - wojewódzki koordynator doradców techniki, doradca metodyczny informatyki i techniki Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Anna Łukasik - doradca metodyczny informatyki w Dąbrowie Górniczej oraz  Wioletta Domachowska-Macek, Sylwia Czarnik i Anna Mackiewicz - nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, wyłoniło szereg nagród w trzech kategoriach wiekowych w obu konkursach.

Laureaci Zagłębiowskiego Konkursu Grafiki Komputerowej w kategoriach:

-  szkoły ponadgimnazjalne (grafika z warstwami w Gimp): Baranek Weronika, Ciupa Adam, Szmukier Dawid

-  gimnazja (grafika z warstwami w Gimp): Osys Agnieszka, Adamska Oliwia, Czykała Emilia, Napierała Krystian

-  szkoły podstawowe (plakat w edytorze grafiki Paint): Gądek Amelia, Maślanka Kaja, Mazur Małgorzata, Biernacki Krystian, Chwastek Krzysztof, Latos Wiktoria, Szczotka Luiza

Laureaci Zagłębiowskiego na Prezentację Multimedialną i na Film w kategoriach:

-   szkoły ponadgimnazjalne (film w Windows Movie Maker): Kania Iga, Bartosiewcz Bartosz,

-   gimnazja (film w Windows Movie Maker): Tomczewski Jakub, Morawska Marcelina, Szarek Natalia, Stępień Wiktoria,

-   szkoły podstawowe (prezentacja multimedialna Power Point): Pisarczyk Adam, Ciszewska Gabriela, Tadewicz Magdalena, Mazurkiewcz Emil, Jędryczek Mateusz, Łydka Oskar, Wincenciak Artur.

Przyznano również wyróżnienia w obu konkursach. Finaliści Zagłębiowskiego konkursu Grafiki Komputerowej to: Lipok Natalia, Burnus Oliwia, Olej Wojciech, Cieplak Jakub, Śmidowicz Marta, Kowalski Oskar. Finalistami Zagłębiowskiego na Prezentację Multimedialną i na Film zostali: Szmyła Daria, Sroka Karolina, Wicher Adam, Wróblewska Hanna, Gretka Bartosz, Głodkowski Oliwier.

Uroczystość wręczenia nagród zaszczycili swoja obecnością jurorzy konkursów: konsultanci informatyki i zajęć technicznych WOM Katowice Maria Wilk i Andrzej Musiał oraz wojewódzki koordynator doradców informatyki Beata Rutkowska.

Laureaci wojewódzkich konkursów obejrzeli nagrodzone filmy, prezentacje multimedialne i grafiki komputerowe oraz prezentację o sportowych mistrzach świata, Europy i kraju – uczniach Zespołu Szkół Sportowych, związaną z tematem konkursu. Mieli również możliwość zobaczenia części szkoły po termomodernizacji w Dniu Otwartym Szkoły. Wysłuchali również krótkiego programu artystycznego w wykonaniu uczennic szkoły z zespołu Avista.

Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Anna Łukasik

doradca metodyczny

matematyki, informatyki i techniki

NASI PRZYJACIELE:


logo mks dg

     SD-N      logocesir      logo dg      logoawf       logo wopr     

logo mks basket

    

SOS Y LOGO PION FULL JPG

MAPA 26 znakinapis      LogoPZKosz 1

Copyright © 2012-2018 Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. Wszelkie prawa zastrzeżone.

zssdg.edu.pl website ver. 2.0 (beta)

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie: flipflap.pl | nadzór merytoryczny: Sylwia Czarnik | strona korzysta z cookies

powered by: helix II framework, baset on devpri "pri simple" theme | mat. foto: własne, pixabay.com

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu adres serwisu zssdg.edu.pl jest Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, ul. Chopina 34
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Domeny.pl sp.z o.o., funkcjonującego pod adresem www.domeny.pl

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  3. określenie profilu użytkownika w celu wyświetlenia mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. Informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry