dz3Na deskach sceny Pałacu Kultury Zagłębia w naszym mieście odbyły się miejskie obchody Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. Kolejny raz gospodarzem uroczystości był Klub 4H wraz z Wydziałem Ekologii i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, Albą MPGK i kierownictwem PKZ.

Tegoroczna impreza   poświęcona była problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Naszym celem było uświadomienie mieszkańcom miasta  czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania można podjąć, aby ją ograniczyć.

Temu tematowi poświęcony był happening  przed budynkiem PKZ, nasi uczniowie ankietowali ludzi, sprawdzając ich świadomość ekologiczną, a pracę umilał im wesołym śpiewem zespół pani Borkowskiej.

Na uroczystości Klub 4H gościł zastępcę prezydenta Miasta pana Pawła Gocyłę, przedstawicieli wydziałów Urzędu Miejskiego, przedsiębiorstwa MPGK Alba, MOPT-u

oraz nauczycieli i młodzież z dąbrowskich placówek oświatowych w wieku od 3 do 17 lat.

Prowadzący – Zuzia, Dominik, Kacper, Wojtek oraz Wiktoria z III P – czuwali nad przebiegiem występów wokalno-tanecznych i bajkowych inscenizacji. Wszystko zakończył tradycyjny Konkurs Ekologiczny „Jeden z dziesięciu”, w którym uczestnicy odebrali nagrody z rąk pani Naczelnik WEiR. Wszyscy razem – dzieci i dorośli – wykleili obraz przedstawiający ideę tegorocznego Dnia Ziemi „Stop niskiej emisji”, znajduje się w naszej szkole w pracowni D-25. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wspomagających nasz klub : pani Wiolecie Latos, Małgorzacie Borkowskiej, młodzieży klas I A, I P, III P oraz I LS i I LL.

M. Czapla i A. Piwowar – opiekunki Klubu 4H

dz1