Szkolny konkurs plastyczny „Prawa dziecka-oczami dzieci” rozstrzygnięty

20 listopada obchodziliśmy Dzień Ochrony Praw Dzieci. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw.

Przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego, w którym zadaniem uczniów było zilustrowanie praw dzieci dowolną techniką malarską lub rysunkową.

W kategorii klas I - III:

• I miejsce – Nela Będkowska IIIA
  • II miejsce – Milena Potoczny IILP
  • III miejsce – Paweł Kaczor IILP

W kategorii klas IV - VIII:

• I miejsce – Gabriela Kacprzak VP
  • II miejsce – Zofia Kazik VISK
  • III miejsce – Szymon Pupkiewicz VL

Wyróżnienia:

• Jakub Kaleta IIA
  • Milena Kowalska IIIA
  • Alicja Obierak IA
  • Melania Dyrowicz IA

Gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i upominki zostaną wręczone w klasach.